###Первая лига. Олимпик - Звезда - 1:1 ###

Первая лига. Олимпик - Звезда - 1:1
В матчі 15-го туру чемпіонату України серед команд першої ліги кіровоградська «Зірка» завітала в гості до донецького «Олімпіка». Востаннє ці команди між собою зустрічалися три роки тому. Саме в 2008 році відбулися всі три зустрічі між «Олімпіком» та «Зіркою»: у всіх трьох матчах перемогу святкували кіровоградці. Цікаво відзначити, що з того часу кар’єри футболістів, які брали участь в тих матчах склалися по-різному. Зі складу «Олімпіка» залишилися Андрій Головченко, Олексій Змієвський, Роман Санжар та Віталій Чех. В «Зірці» з нинішніх гравців в тих матчах грали Андрій Шибко та Олександр Кочура. Останній через травму не зміг зіграти у звітному матчі. А от Олег Кошка три роки тому в складі «Зірки» грав проти «Олімпіка», а сьогодні захищав кольори донеччан.

На жаль, до звітного матчу кіровоградська команда підійшла з кадровими проблемами. Якщо у попередніх двох матчах певні гравці в складі нашої команди не могли зіграти через дискваліфікацію, то перед цією зустріччю травмованими гравцями поповнився лазарет, який і так не пустий. До травмованих Олександра Кочури, Андрія Смалька, Андрія Товта та Максима Сироти добавилися Андрій Бурдіян і Денис Стоян. Денис за два дні до матчу на тренуванні отримав травму, Андрій в матчі з алчевською командою. Одним словом – не щастить. Вкотре немає змоги тренерський склад гостей виставити оптимальний склад.

З перших хвилин на футбольному полі СК «Олімпік» футболісти подарували не чисельним глядачам цікавий футбол. Кілька небезпечних моментів до перерви вдалося створити командам, але жоден з них втілити в забитий м’яч в першій 45-ти хвилинці їм так і не вдалося. В перші хвилини зустрічі Вячеслав Поднебенной небезпечно пробивав – впевнено зіграв Антон Ситников. Через хвилину його візаві Дмитро Жданков проявляв свою майстерність, чітко зафіксувавши м’яч після удару Олександра Батальського. На десятій хвилині небезпечно обрізався Ігор Крижанівський, але через мить він виправився і зупинив контрвипад суперника. Найбільш реальну можливість забити до перерви мав Павло Чорномаз, але пробиваючи з гострого кута, він програв свою дуель Жданкову - голкіпер героїчно врятував свою команду, перевівши мяч на кутовий, сам залетів при цьому у сітку своїх воріт. До середини тайму гості більше володіли ініціативою, створили при цьому кілька небезпечних моментів біля воріт Дмитра Жданкова. Так, з подачі Пінчука Батальський пробив вище воріт суперника - Олександр ледь дістався до мяча.
З тридцятої хвилини господарі перехватили ініціативу в матчі і декілька раз серйозно потурбували голкіпера кіровоградців Антона Ситникова. Двічі Костянтин Дорошенко потужно пробивав – Антон в обох епізодах впевнено зіграв. Завдяки надзусилям Дмитро Гололобов перервав гостру передачу суперника на Івана Матяжа на вихід один на один з Ситниковим. Матяж через кілька хвилин мав чудову можливість забити, але відверто пожалів гостей, пробивши на багато вище воріт Ситникова. За дві хвилини до завершення першого тайму Ігор Крижанівський з 35-ти хвилин наважився на удар – м’яч пролетів поруч із девяткою воріт суперника- голкіпер «Олімпіка» Дмитро Жданков лише очима супроводжував м’яч. На перерву команди пішли без забитих м’ячів.

На другий тайм команди в тих же складах, що і в першому таймі. Команди не квапливо грали після перерви. Було менше небезпечних моментів, ніж в першому таймі. Наставник гостей Ігор Жабченко замінами спробував «оживити» гру своєї команди і йому це вдалося. Франк Онгфіанг, який замінив Івана Рудницького, додав змістовності комбінаціям кіровоградської команди. Франк не боячись «накручував» по кількох гравців суперника. Наставник «Олімпіка» теж «влив свіжу кров». Особливо добре увійшов у гру екс-гравець «Зірки» Олег Кошка. Він кілька раз небезпечно пробивав по воротах гостей. В одному епізоді свою реакцію продемонстрував Антон Ситников, в іншому – м’яч пролетів вище воріт. На 73-ій хвилині Павло Чорномаз зі штрафного пробив у ближній кут воріт суперника – Дмитро Жданков на місці. У відповідь господарі мали чудовий шанс забити, але нападник не влучно замкнув дальню штангу.

А на 80-хвилині матчу господарі відкрили рахунок в матчі. Тарас Пінчук не вдало вибив м’яч зі своєї штрафної площадки - прямо на гравця суперника. Валерій Лебедь влучно пробив у ближній кут воріт Антона Ситникова - 1:0 на користь «Олімпіка». Пропустивши м’яч, кіровоградська команда вперед пішла великими силами і через три хвилини досягла успіху. Камерунський легіонер гостей Франк Онгфіанг завдяки своєму чудовому дриблінгу увірвався у штрафну суперника, згаяв момент для удару і м’яч у боротьбі із захисниками «Олімпіка» відскочив до Андрій Порошина, який влучно пробив в нижній дальній кут воріт донеччан – 1:1. Хвилини, що залишилися до завершення матчу, були досить напруженими. Гравець господарів Дмитро Гришко заробив другу жовту картку і залишив футбольне поле. «Олімпік», граючи в меншості, старався не дати супернику забити другий м’яч- збільшив контроль м’яча. Молодий арбітр матчу Юрій Синишин ледь не зрівняв склади команд: при порушенні правил Тарасом Пінчуком рефері хотів показати попередження Олександру Скляру, для якого це мало бути другим, але ж він ні в чому не винен. На щастя, четвертий арбітр вчасно підказав своєму колезі про помилку і Тарас Пінчук отримав, як мало бути, попередження. В компенсовані хвилині матчу, а їх арбітр додав аж п’ять, рахунок не зазнав змін. Тож в підсумку зустріч завершилася бойовою нічиєю 1:1.

В наступному турі, 15 жовтня, кіровоградська «Зірка» вдома прийме охтирську команду «Нафтовик-Укрнафта». Початок матчу о 15.30. Підтримайте улюблену команду!

«Олімпік» - «Зірка» 1:1
Голи: Лебедь, 80 – Порошин, 83

«Олімпік»: Жданов, Іванов, Лівіцький, Гришко, Змієвський, Поднебенной (Галушкін, 70), Лебедь, Дорошенко (Кошка, 65), Огиря, Головченко (Волков, 76), Матяж.
«Зірка»: Ситников, Пінчук, Гололобов, Рудницький (Онгфіанг, 59- Осадчий, 89), Батальський (Мазний, 71), Андрухов (Порошин, 75), Шибко, Чорномаз, Крижанівський, Бочкур, Скляр.
Попередження: Гришко, 55- 88 - Скляр, 47- Крижанівський, 63- Батальський, 63- Пінчук, 87.
Вилучення: Гришко, 88.

Віктор Слюсаренко, прес-служба ФК «Зірка»